Busy being fabulous

Dziś podobno jest dzień przytulania. Radio powiedziało.
Wspaniale. Mogę się do szalejącego wiatru przytulić i to właśnie czynię, bo innych możliwości jakby brak. Wichurą jestem zachwycona – jak to ja – choć tuż po wyjściu z domu szlag trafił starannie wyczesaną grzywkę.
Grzywka to doprawdy najmniejszy kłopot. Robota mi wchłania pana i władcę. To zawsze była zaborcza bladź, ale od paru tygodni jest naprawdę kiepsko. Chłopiec siedzi na zakładzie cały dzień boży, a nawet dłużej, po czym wraca poirytowany i umęczony w porze, gdy telewizja emituje już filmy dla dorosłych. Nie mogę w żaden sposób wpłynąć na stan rzeczy, bo tylko na forach internetowych dla kobiet – które uwielbiam podczytywać do kawy – rację bytu mają mądre rady z gatunku ‚powiedz mu, żeby zmienił pracę’. Toteż kolejne piękne plany są przesuwane na kiedyś tam, na przyszły tydzień albo na marzec, się zobaczy.
A już mi się wydawało, że wszystko się uspokaja i być może nawet będzie jak u normalnych ludzi. Dziś tymczasem podgryza mnie przykre wrażenie, że nigdy nie będzie.
Sama też nie wiem, w co ręce włożyć – o tyle choć łatwiej znieść czyjś niedoczas. Przynajmniej do wieczora, bo wtedy chodzi się po ścianach.
Człowiek chce mieć życie ciekawe, pełne niespodzianek i inne niż u wszystkich, a później go to ciekawe, pełne niespodzianek i inne niż u wszystkich w mordę go leje.
Uważajcie, o czym marzycie.
Chodzę zatem lekko przygnębiona i paru nieszczęśników oberwało rykoszetem, bom na nich nawarczała. Przygnębienie pogłębiają wszystkie te fantastyczne promocje lotnicze, z których nie mogę skorzystać. Obiecuję sobie odrobić to z nawiązką. Zapomnę o wszystkim, spakuję najmniejszą walizkę i polecę w świat. Któregoś dnia. W przyszłym tygodniu albo w marcu…

Tak, spisałabym na straty ów nieszczęsny dzień (bez) przytulania, gdyby nie film-biblia. Nieważne, że znam go na pamięć.

Reklamy

One thought on “Busy being fabulous

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s