Krak Uff

Szanowna osobo, która dotarła tu w poszukiwaniu niezobowiązujących randek w moim mieście – to miasto nazywa się KRAKÓW. KRAKÓW. KRAKÓW. PRZEZ Ó. Jeśli nie zapamiętasz, jak pisze się tę nazwę, nikt tu nie pójdzie z tobą do łóżka.
Załamuje mnie to.
Rozumiem, że można robić błędy w słowach niepopularnych, sama niekiedy mam wątpliwości, ale kurza melodia, KRAKUW? Czy z polską edukacją naprawdę jest tak źle?

Jeśli już o Krakuwiu mowa, to po raz wtóry ogromnie się cieszę, że tu właśnie spędzam lato. W Cavie, żując ślimaczki, zapijając winem, patrząc na niebo i migoczącą w dole rzekę.
Ślimaczki pyszne, jako i grzanie się w zachodzącym słońcu z kieliszkiem musującego.
A później pieszo wracam do domu. Gdy bardzo się rozleniwię, płacę 9 złotych za taksówkę.
Wszystkim przyjezdnym polecam zapuścić się w rejony niepopularne, na drugi brzeg, mój brzeg, który staje się miejscem, gdzie warto i wypada. Dodam, że gdy osiem lat temu kupowałam tu mieszkanie, znajomi odsądzali mnie od czci i wiary, bo było ciemno, pusto, podejrzanie i ohydnie.
Co nie zmienia faktu, że po raz pierwszy rozważam poszukiwania pracy poza moim grajdołkiem. A nawet na kontynencie. A nawet na wyspach obok. Myślę o zmianie klimatu na jakiś czas – nie na zawsze, raczej na rok-dwa. Nie mam pojęcia, jak się za to zabrać, ale chcę.

A wiedzą państwo, właściwie to znalazłam dziś wymarzoną pracę dla siebie.
Wyczytałam, że teatr we Wrocławiu ogłosił casting do roli w „Mistrzu i Małgorzacie”. Poszukiwani muskularni mężczyźni powyżej 190 cm wzrostu.
Otóż ja chcę przeprowadzać ten casting. Nie chcę wynagrodzenia, wystarczy zwrot kosztów podróży. Po namyśle stwierdzam, że chętnie sama zapłacę za bilet.

(9).

Reklamy

2 thoughts on “Krak Uff

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s